Ordinære afdelingsmøder i efteråret 2009

Herved indkaldes til ordinære afdelingsmøder i henhold til vedtægternes §21 samt de beslutninger, der er blevet taget på de enkelte afdelingsmøder omkring afholdelse af ordinære afdelingsmøder.

Foreløbig dagsorden for de afdelinger, der kun har budget til godkendelse på dagsordenen om efteråret:
1.    Valg af dirigent
2.    Årsberetning fra afdelingsbestyrelsen
3.    Afdelingens budget for 2010 til godkendelse
4.    Evt. forslag
5.    Eventuelt

Denne dagsorden gælder for følgende afdelinger:

  • Afdeling V, Toveshøj
    tirsdag, den 8. september  kl. 19.00 i Tousgårdsladen
  • Afdeling VI, Holmstrup,
    mandag, den 7. september     kl. 19.00 i afdelingens selskabslokale

Foreløbig dagsorden for de afdelinger, der også har valg til afdelingsbestyrelsen m.m. om efteråret:
1.    Valg af dirigent
2.    Årsberetning fra afdelingsbestyrelsen
3.    Afdelingens budget for 2010 til godkendelse og årsregnskab for 2008 til forelæggelse
4.    Evt. forslag
5.    Valg:
Afdelingsbestyrelsesmedlemmer + suppleanter
Repræsentant til FAS (i afdelinger med ulige numre)
Medlem + suppleant til Skræppebladet (i afdelinger med ulige numre)
6.    Evt. andet
7.    Eventuelt

KlokkeDenne dagsorden gælder for følgende afdelinger:

  • Afdeling I, Hans Brogesparken
    mandag, den 14. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler
  • Afdeling II, Søvangen
    tirsdag, den 15. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler
  • Afdeling III, Skovgårdsparken
    onsdag, den 2. september  kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler
  • Afdeling IV, Gellerupparken
    onsdag, den 23. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler
  • Afdeling VII, Hasselhøj
    (årsregnskab 2008 blev godkendt på forårets afdelingsmøde)
    torsdag, den 10. september     kl. 19.00 i afdelingens fælleshus
  • Afdeling VIII, Drejergården
    torsdag den 3. september
    kl. 17.00 i afdelingens selskabslokale
  • Afdeling X, Rødlundparken
    onsdag, den 9. september kl. 19.00 på Lokalcenter Næshøj
  • Afdeling XI, Odinsgården
    mandag, den 31. august kl. 19.00 i afdelingens fælleshus Valhalla
  • Afdeling XII, Thorsbjerg
    tirsdag, den 1. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus Stenhytten
  • Afdeling XIV, Borum
    mandag, den 7. september kl. 19.00 i afdelingens fælleslokale
  • Afdeling XV, Hasselengen
    (årsregnskab 2008 blev godkendt på forårets afdelingsmøde)
    torsdag, den 3. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus
  • Afdeling XVI, Voldbækhave
    onsdag, den 16. september kl. 16.00 i afdelingens fælleslokale
  • Afdeling XVII, Højriisparken
    mandag, den 31. august kl. 19.00 i Drejergårdens selskabslokale
  • Afdeling XVIII, Lyngby
    mandag, den 7. september kl. 17.00 i afdelingens fællesrum
  • Afdeling XIX, Bronzealdervænget
    torsdag, den 17. september kl. 19.00 i afdelingen
  • Afdeling XXI, Hasselager
    onsdag, den 16. september kl. 19.00 i fælleshuset Skovhøj 225
  • Afdeling XXII, Sonnesgården
    (årsregnskab 2008 blev godkendt på forårets afdelingsmøde)
    torsdag, den 10. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus
  • Afdeling XXIII, Skovhøj
    tirsdag, den 8. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus
  • Afdeling XXIV, Skovhøj
    tirsdag, den 1. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus
  • Ikke bolighavende medlemmer
    onsdag, den 9. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler

Eventuelle forslag, der ønskes behandlet på afdelingsmøderne,
skal være indsendt til Boligforeningens kontor senest 14 dage før det pågældende møde

Med venlig hilsen
afdelingsbestyrelserne




Del eller print denne side:  



Skriv en kommentar til denne side (artikel) LÆS VILKÅR FOR DEBAT




 
 
© 1970-2019
Skræppebladet - E&P Huset - Karens Blixens Boulevard 39 - 8220 Brabrand
| Vilkår for debat | Privatlivspolitik | Kontakt