Uffe Buchard og Kim Grenaa rusker op i City Vest
Girls Night: Der er lagt op til en rigtig kvindeaften, når modebosserne Uffe Buchard og Kim Grenaa rusker op i kvindernes stil og kommer med provokerende og professionelle ideer til, hvad du selv kan gøre, for at være hot i hverdagen.
Torsdag den 1. oktober kan besøger Uffe Buchard og Kim Grenaa City Vest, der lover at du kan “få boostet dit efterårslook”, når butikkerne holder ekstraordinært åbent helt til kl. 22.00 med masser af tilbud.
“Fra at være frisør og makeup-artist er Uffe Buchard gået til at være en af modebranchens absolut mest kendte kendisser og muligvis den modeboss, hvis mening der oftest er bud efter i medierne. Gennem sit arbejde som kreativ direktør i mode- og reklamebureauet Style Counsel har han sammen med vennen Kim Grenaa, der også er kreativ direktør i firmaet, stor indflydelse på, hvad der sker på den danske modescene,” skriver Børsens magasin Pleasure i en artikel fra forårets modeuge i København.

Arkivfoto af Ulrik Ricco Hansen: City Vest
Aftenens program:
Kl. 19.00 Velkommen
Kl. 19.30 “Hot or Not” med Uffe Buchard og Kim Grenaa
Kl. 20.15 Shopping
Kl. 21.30 Kan du ved Informationen tjekke om du har vundet en af de mange gaver sponsoreret af modebutikkerne i City Vest.
Kl. 22.00 Tak for i aften.
Billetter
Billetterne købes i Informationen. Pris 50 kr.
Der er 370 pladser og billetterne sælges efter først til mølle princippet.
Bemærk der bliver ikke solgt billetter ved indgangen på selve dagen.
Læs mere:
Hjemmeside for City Vest: http://www.cityvest.dk
1. oktober kl. 19:00 Girls Night
Borsen.dk – pleasure.dk:
Al magt til de danske modebosser
Hjemmeside for Style Counsel: http://www.stylecounsel.dk/
Læs også
▮ Skræppebladets blog,
I kategorierne:
