Bagsidens adresser

Afdelingsformænd
Afdeling 1, Hans Broges Parken:
Asger Frederiksen, tlf. 86 26 26 17

Afdeling 2, Søvangen:
Birthe Wisén, tlf. 86 25 36 71

Afdeling 3, Skovgårdsparken:
Conny Jepsen, tlf. 28 81 94 15 / morconny@stofanet.dk

Afdeling 4, Gellerupparken:
Helle Hansen, tlf. 40 71 86 75
hhmh65@hotmail.com

Afdeling 5, Toveshøj:
Hasse Vind, tlf. 50568478 / hvind@stofanet.dk

Afdeling 6, Holmstrup:
Jernaldervej 215, tlf. 86 24 37 24/afdeling6@stofanet.dk

Afdeling 7/15
Hasselhøj/Hasselengen:
Erik L. Andersen, tlf. 26 25 90 72 / ehl185@stofanet.dk

Afdeling 8, Drejergården:
Bent Ole Pedersen

Afdeling 10, Rødlundparken:
Aase Christensen
roedlund@stofanet.dk

Afdeling 11, Odinsgård:
Gitte Sørensen

Afdeling 12, Thorsbjerg:
Esben Trige, tlf. 86 24 51 67 / afdelingtolv@stofanet.dk

Afdeling 14, Borumtoften:
Henrik Andersen

Afdeling 16, Voldbækhave:
Søren Erichsen, tlf. 86 26 26 36
voldbaekhave@bestyrelsen.bbbo.dk

Afdeling 17, Højriisparken:
Preben F. Jensen / hojriis@stofanet.dk

Afdeling 18, Lyngby:
Morten L. Nielsen
Afdeling 19, Bronzealdervænget:
Henriette Torbensen, tlf. 22 91 47 17
h_t84@hotmail.com

Afdeling 21, Hasselager:
Birgit Leth (kontakt)

Afdeling 22, Sonnesgården:
Uffe Adelørn, tlf. 40401119

Afdeling 23, Skovhøj Hasselager:
Benny Pedersen, tlf. 86 24 27 50 / bb.uldjyden@it.dk

Afdeling 24, Skovhøj Hasselager:
Claus Bech, tlf. 22 34 98 19 /clausbech@yahoo.dk

Foreningsbestyrelsen
Jesper Pedersen (formand)
Udsigten 66, tlf. 86 26 08 90 / iec@post8.tele.dk

Morten Fich
Jernaldervej 229 A, 1. tv., tlf. 86 24 47 33
mfich@vip.cybercity.dk

Rene Skau Björnsson
Lykkenshøj 66, tlf. 86 26 52 22 / sresj@ft.dk

Herman Nielsen
Jernaldervej 263 B, st. th., tlf. 23 95 79 45
www.hermannielsen.dk

Hans Esmann Eriksen
Sonnesgade 14, 2. lejl. 3, tlf. 70 20 07 07
hans@dragsteddevelopment.dk

Keld Albrechtsen
Jernaldervej 247, lejl. 7, tlf. 86 24 51 50
keldalbrechtsen@stofanet.dk

Lars Bro Lundsberg
Gudrunsvej 16, 3. tv, tlf, tlf. 40 52 90 61

Inspektører
Afdeling 1, 2, 3, 7/15, 8, 16, 17, 21, 23 & 24:
Carsten Falck / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Afdeling 4, 5 & Hejredalskollegiet:
Ege Høst Hansen / Edw. Rahrsvej 32, tlf. 89 31 71 31
Afdeling 6, 10, 11, 12, 14, 18, 19 & 22:
Robert Sørensen / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Beboerrådgivningen
Gudrunsvej 16,1.th.,
Træffetider: tirsdag, 10-12, torsdag 15-18
Tlf. 86 25 21 26, 86 25 21 50 & 86 25 21 46

Beboerrådgivning Toveshøj
Maryam Fereidanian træffes i Tousgårdsladen
tirsdag 10-12 / torsdag 15-17
Tlf.: 20 18 54 24

Antenneservice
Stofa Antenneservice tlf. 88 30 30 30
Mandag-fredag: kl. 08.00-20.00
Lørdag: kl. 10.00-14.00
Dog med undtagelse af helligdage.
uden for vores alm. åbningstid: telefon 88 13 18 18.

Totalservice
Tlf. 89 31 71 71 eller mobil 20 20 22 81
Hverdage efter kl. 15.30 – weekend hele døgnet.

Nærpoliti
Tlf. 86 25 14 48 / aarhus-brabrand@politi.dk
Mandag-fredag kl. 12.00-14.00
torsdag desuden kl. 16.00-17.30

Naboskaberne / Fælleshuset Yggdrasil
Tlf. 86 25 10 16 / naboskaberne@stofanet.dk

Lægevagten Tlf. 70 11 31 31

Tousgårdsladen Tlf. 86 25 91 58

Ladens Folkekøkken
tlf. 86 25 91 58
Spisning hverdage 17.00-18.00 Tilmelding kl. 12

Stenhytten
Stenaldervej 77 – tlf. 86 24 71 08

Underhuset
Ingasvej 66 / Torsdag kl. 19-22, søndag kl. 10-12
Formand: Freddy Pedersen, Sigridsvej 49




Del eller print denne side:  


Skriv en kommentar til denne side (artikel) LÆS VILKÅR FOR DEBAT


 
 
© 1970-2020
Skræppebladet - E&P Huset - Karens Blixens Boulevard 39 - 8220 Brabrand
| Vilkår for debat | Privatlivspolitik | Kontakt