Adresser

Brabrand Boligforening
Gudrunsvej 10 A, 8220 Brabrand
Telefon 89 31 71 71
E-mail: Brabrand@bbbo.dk
Åbningstider:
Mandag-torsdag: 9.30 – 14.00
Torsdag også til 18.00
Fredag: 9.30 – 12.00

Afdelingsformænd
Afdeling 1, Hans Broges Parken: Asger Frederiksen, tlf. 86 26 26 17

Afdeling 2, Søvangen: Birthe Wisén, tlf. 86 25 36 71

Afdeling 3, Skovgårdsparken: Conny Jepsen, tlf. 28 81 94 15/ morconny@stofanet.dk

Afdeling 4, Gellerupparken: Helle Hansen, tlf. 40 71 86 75,/hhmh65@hotmail.com

Afdeling 5, Toveshøj: Hasse Vind, tlf. 50568478 / hvind@stofanet.dk

Afdeling 6, Holmstrup: Jernaldervej 215, tlf. 86 24 37 24/afdeling6@stofanet.dk

Afdeling 7/15 Hasselhøj/Hasselengen: Erik L. Andersen, tlf. 26 25 90 72 / ehl185@stofanet.dk

Afdeling 8, Drejergården:Bent Ole Pedersen

Afdeling 10, Rødlundparken: Aase Christensen/ roedlund@stofanet.dk

Afdeling 11, Odinsgård: Gitte Sørensen

Afdeling 12, Thorsbjerg: Esben Trige, tlf. 86 24 51 67 / afdelingtolv@stofanet.dk

Afdeling 14, Borumtoften: Henrik Andersen

Afdeling 16, Voldbækhave: Søren Erichsen, tlf. 86 26 26 36 voldbaekhave@bestyrelsen.bbbo.dk

Afdeling 17, Højriisparken: Preben F. Jensen / hojriis@stofanet.dk

Afdeling 18, Lyngby: Morten L. Nielsen

Afdeling 19, Bronzealdervænget: Henriette Torbensen, tlf. 22 91 47 17, h_t84@hotmail.com

Afdeling 21, Hasselager: Birgit Leth (kontakt)

Afdeling 22, Sonnesgården: Uffe Adelørn, tlf. 98 18 95 27

Afdeling 23, Skovhøj Hasselager: Benny Pedersen, tlf. 86 24 27 50 / bb.uldjyden@it.dk

Afdeling 24, Skovhøj Hasselager: Claus Bech, tlf. 22 34 98 19 /clausbech@yahoo.dk

Foreningsbestyrelsen
Jesper Pedersen (formand), Udsigten 66, tlf. 86 26 08 90 / iec@post8.tele.dk
Morten Fich, Jernaldervej 229 A, 1. tv., tlf. 86 24 47 33/ mfich@vip.cybercity.dk
Rene Skau Björnsson, Lykkenshøj 66, tlf. 86 26 52 22 / sresj@ft.dk
Herman Nielsen, Jernaldervej 263 B, st. th., tlf. 23 95 79 45/ www.hermannielsen.dk
Hans Esmann Eriksen, Sonnesgade 14, 2. lejl. 3, tlf. 70 20 07 07/ hans@dragsteddevelopment.dk
Keld Albrechtsen, Jernaldervej 247, lejl. 7, tlf. 86 24 51 50/ keldalbrechtsen@stofanet.dk
Lars Bro Lundsberg, Gudrunsvej 16, 3. tv, tlf, tlf. 40 52 90 61

Inspektører
Afdeling 1, 2, 3, 7/15, 8, 16, 17, 21, 23 & 24:
Carsten Falck / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Afdeling 4, 5 & Hejredalskollegiet:
Ege Høst Hansen / Edw. Rahrsvej 32, tlf. 89 31 71 31

Afdeling 6, 10, 11, 12, 14, 18, 19 & 22:
Robert Sørensen / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Beboerrådgivningen
Gudrunsvej 16,1.th.,
Træffetider: tirsdag, 10-12, torsdag 15-18
Tlf. 86 25 21 26, 86 25 21 50 & 86 25 21 46

Beboerrådgivning Toveshøj
Maryam Fereidania træffes i Tousgårdsladen
tirsdag 10-12 / torsdag 15-17

Antenneservice
Stofa Antenneservice tlf. 88 30 30 30
Mandag-fredag: kl. 08.00-20.00. Lørdag: kl. 10.00-14.00
Dog med undtagelse af helligdage. Uden for alm. åbningstid: telefon 88 13 18 18.

Totalservice
Tlf. 89 31 71 71 eller mobil 20 20 22 81. Hverdage efter kl. 15.30 – weekend hele døgnet.

Nærpoliti
Tlf. 86 25 14 48 / aarhus-brabrand@politi.dk
Mandag-fredag kl. 12.00-14.00, torsdag desuden kl. 16.00-17.30

Naboskaberne / fælleshuset Yggdrasil
Tlf. 86 25 10 16 / naboskaberne@stofanet.dk

Lægevagten Tlf. 86 20 10 22

Tousgårdsladen Tlf. 86 25 91 58

Ladens folkekøkken
tlf. 86 25 91 58
Spisning hverdage 17.00-18.00 Tilmelding kl. 12

Stenhytten
Stenaldervej 77 – tlf. 86 24 71 08

Underhuset
Ingasvej 66 / Torsdag kl. 19-22, søndag kl. 10-12
Formand: Freddy Pedersen, Sigridsvej 49




Del eller print denne side:  


Skriv en kommentar til denne side (artikel) LÆS VILKÅR FOR DEBAT


 
 
© 1970-2020
Skræppebladet - E&P Huset - Karens Blixens Boulevard 39 - 8220 Brabrand
| Vilkår for debat | Privatlivspolitik | Kontakt