Bagsidens adresser

Aktiviteter i maj
On. 7. 14.00 Hyggedag Søvangen
To. 8. 17.30 Ekstraordinær generalforsamling InterFemina
To. 14. 09.00 Løvspringsstur, Gellerup Pensionistklub
Ti. 20.   Smuk Dag Gellerup og Toveshøj
On. 21. 14.00 Hyggedag Søvangen
Ti. 27. 19.00 Generalforsamling Gellerup Fællesråd
To. 29 18.00 Ekstraordinær generalforsamling InterFemina
To. 29. 19.00 Generalforsamling BBF

Afdelingsformænd

Afdeling 1, Hans Broges Parken: Asger Frederiksen, tlf. 86 26 26 17

Afdeling 2, Søvangen: Birthe Wisén, tlf. 86 25 36 71

Afdeling 3, Skovgårdsparken: Conny Jepsen, tlf. 28 81 94 15 / morconny@stofanet.dk

Afdeling 4, Gellerupparken: Helle Hansen, tlf. 40 71 86 75/ hhmh65@hotmail.com

Afdeling 5, Toveshøj: Hasse Vind, tlf. 50568478 / hvind@stofanet.dk

Afdeling 6, Holmstrup: Jernaldervej 215, tlf. 86 24 37 24/afdeling6@stofanet.dk

Afdeling 7/15 Hasselhøj/Hasselengen: Lise Vendelbo, tlf.8626 2228 / 2213 5228 / l.vendelbo@vip.cybercity.dk

Afdeling 8, Drejergården: Bent Ole Pedersen

Afdeling 10, Rødlundparken:Aase Christensen/ roedlund@stofanet.dk

Afdeling 11, Odinsgård: Gitte Sørensen

Afdeling 12, Thorsbjerg: Esben Trige, tlf. 86 24 51 67 / afdelingtolv@stofanet.dk

Afdeling 14, Borumtoften:Henrik Andersen

Afdeling 16, Voldbækhave: Søren Erichsen, tlf. 86 26 26 36/ voldbaekhave@bestyrelsen.bbbo.dk

Afdeling 17, Højriisparken: Preben F. Jensen / hojriis@stofanet.dk

Afdeling 18, Lyngby: Morten L. Nielsen

Afdeling 19, Bronzealdervænget: Henriette Torbensen, tlf. 22 91 47 17 / h_t84@hotmail.com

Afdeling 21, Hasselager: Birgit Leth (kontakt)

Afdeling 22, Sonnesgården: Uffe Adelørn, tlf. 40401119

Afdeling 23, Skovhøj Hasselager: Benny Pedersen, tlf. 86 24 27 50 / bb.uldjyden@it.dk

Afdeling 24, Skovhøj Hasselager: Claus Bech, tlf. 22 34 98 19 /clausbech@yahoo.dk

Foreningsbestyrelsen

Jesper Pedersen (formand), Udsigten 66, tlf. 86 26 08 90 / iec@post8.tele.dk

Morten Fich, Jernaldervej 229 A, 1. tv., tlf. 86 24 47 33 / mfich@vip.cybercity.dk

Rene Skau Björnsson, Lykkenshøj 66, tlf. 86 26 52 22 / sresj@ft.dk

Herman Nielsen, Jernaldervej 263 B, st. th., tlf. 23 95 79 45 / www.hermannielsen.dk

Hans Esmann Eriksen, Sonnesgade 14, 2. lejl. 3, tlf. 70 20 07 07/ hans@dragsteddevelopment.dk

Keld Albrechtsen, Jernaldervej 247, lejl. 7, tlf. 86 24 51 50/ keldalbrechtsen@stofanet.dk

Lars Bro Lundsberg, Gudrunsvej 16, 3. tv, tlf, tlf. 40 52 90 61

Inspektører

Afdeling 1, 2, 3, 7/15, 8, 16, 17, 21, 23 & 24:
Carsten Falck / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Afdeling 4, 5 & Hejredalskollegiet:
Ege Høst Hansen / Edw. Rahrsvej 32, tlf. 89 31 71 31

Afdeling 6, 10, 11, 12, 14, 18, 19 & 22:
Robert Sørensen / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Øvrige kontakter

Beboerrådgivningen
Gudrunsvej 16,1.th.,
Træffetider: tirsdag, 10-12, torsdag 15-18
Tlf. 86 25 21 26, 86 25 21 50 & 86 25 21 46

Beboerrådgivning Toveshøj
Maryam Fereidanian træffes i Tousgårdsladen
tirsdag 10-12 / torsdag 15-17
Tlf.: 20 18 54 24

Antenneservice

Stofa Antenneservice tlf. 88 30 30 30
Mandag-fredag: kl. 08.00-20.00
Lørdag: kl. 10.00-14.00
Dog med undtagelse af helligdage.
uden for vores alm. åbningstid: telefon 88 13 18 18.

Totalservice
Tlf. 89 31 71 71 eller mobil 20 20 22 81
Hverdage efter kl. 15.30 – weekend hele døgnet.

Nærpoliti
Tlf. 86 25 14 48 / aarhus-brabrand@politi.dk
Mandag-fredag kl. 12.00-14.00
torsdag desuden kl. 16.00-17.30

Naboskaberne / Fælleshuset Yggdrasil
Tlf. 86 25 10 16 / naboskaberne@stofanet.dk

Lægevagten Tlf. 70 11 31 31

Tousgårdsladen Tlf. 86 25 91 58

Ladens Folkekøkken
tlf. 86 25 91 58
Spisning hverdage 17.00-18.00 Tilmelding kl. 12

Stenhytten
Stenaldervej 77 – tlf. 86 24 71 08

Underhuset
Ingasvej 66 / Torsdag kl. 19-22, søndag kl. 10-12
Formand: Freddy Pedersen, Sigridsvej 49




Del eller print denne side:  


Skriv en kommentar til denne side (artikel) LÆS VILKÅR FOR DEBAT


 
 
© 1970-2020
Skræppebladet - E&P Huset - Karens Blixens Boulevard 39 - 8220 Brabrand
| Vilkår for debat | Privatlivspolitik | Kontakt