Bagsiden med adresser

Aktiviteter i oktober
Onsdag 1. 19.30 Om Karen Blixen – Klub Hans Broge
Fredag 10. 18.00 Debat i Globus 1 – mediebilledert af etniske minoriteter
Onsdag 29. 19.30 “Når psyken sulter” – Klub Hans Broge
Efterårsferien Det kreative værksted hos Naboskaberne, for piger i efterårsferien

Afdelingsformænd

Afdeling 1, Hans Broges Parken: Asger Frederiksen, tlf. 86 26 26 17

Afdeling 2, Søvangen: Birthe Wisén, tlf. 86 25 36 71

Afdeling 3, Skovgårdsparken: Conny Jepsen, tlf. 28 81 94 15 / morconny[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 4, Gellerupparken: Helle Hansen, tlf. 40 71 86 75, hhmh65[AT]hotmail[DOT]com

Afdeling 5, Toveshøj: Hasse Vind, tlf. 50568478 / hvind[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 6, Holmstrup: Jernaldervej 215, tlf. 86 24 37 24/afdeling6[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 7/15, Hasselhøj/Hasselengen: Lise Vendelbo, tlf.8626 2228 / 2213 5228 / l[DOT]vendelbo[AT]vip[DOT]cybercity[DOT]dk

Afdeling 8, Drejergården: v/ foreningsbestyrelsen

Afdeling 10, Rødlundparken:Aase Christensen, roedlund[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 11, Odinsgård: Lene Olm/ leneolm[AT]email[DOT]dk

Afdeling 12, Thorsbjerg: Esben Trige, tlf. 86 24 51 67 / afdelingtolv[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 14, Borumtoften: Henrik Andersen

Afdeling 16, Voldbækhave: Søren Erichsen, tlf. 86 26 26 36, voldbaekhave[AT]bestyrelsen[DOT]bbbo[DOT]dk

Afdeling 17, Højriisparken: Preben F. Jensen / hojriis[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 18, Lyngby: Morten L. Nielsen

Afdeling 19, Bronzealdervænget: Henriette Torbensen, tlf. 22 91 47 17, h_t84[AT]hotmail[DOT]com

Afdeling 21, Hasselager: Birgit Leth (kontakt)

Afdeling 22, Sonnesgården: Uffe Adelørn, tlf. 40401119

Afdeling 23, Skovhøj Hasselager: Benny Pedersen, tlf. 86 24 27 50 / bb[DOT]uldjyden[AT]it[DOT]dk

Afdeling 24, Skovhøj Hasselager: Claus Bech, tlf. 22 34 98 19 /clausbech[AT]yahoo[DOT]dk

Foreningsbestyrelsen

Jesper Pedersen (formand), Udsigten 66, tlf. 86 26 08 90, iec[AT]post8[DOT]tele[DOT]dk

Keld Albrechtsen (næstformand), Jernaldervej 247, lejl. 7, tlf. 86 24 51 50, keldalbrechtsen[AT]stofanet[DOT]dk

Rene Skau Björnsson, Lykkenshøj 66, tlf. 86 26 52 22, sresj[AT]ft[DOT]dk

Herman Nielsen, Jernaldervej 263 B, st. th., tlf. 23 95 79 45, www.hermannielsen.dk

Hans Esmann Eriksen, Sonnesgade 14, 2. lejl. 3, tlf. 70 20 07 07, hans[AT]dragsteddevelopment[DOT]dk

Lars Bro Lundsberg, Gudrunsvej 16, 3. tv, tlf. 40 52 90 61

Troels Bo Knudsen, Janesvej 29, 3, lejl. 4, tlf. 22 88 60 47, troels[DOT]bo[AT]gmail[DOT]com

Inspektører

Afdeling 1, 2, 3, 7/15, 8, 16, 17, 21, 23 & 24:
Carsten Falck / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Afdeling 4, 5 & Hejredalskollegiet:
Ege Høst Hansen / Edw. Rahrsvej 32, tlf. 89 31 71 31

Afdeling 6, 10, 11, 12, 14, 18, 19 & 22:
Robert Sørensen / Gudrunsvej 10A, tlf. 89 31 71 71

Beboerrådgivningen

Gudrunsvej 16,1.th.,
Træffetider: tirsdag, 10-12, torsdag 15-18
Tlf. 86 25 21 26, 86 25 21 50 & 86 25 21 46

Beboerrådgivning Toveshøj
Maryam Fereidanian træffes i Tousgårdsladen
tirsdag 10-12 / torsdag 15-17
Tlf.: 20 18 54 24

Diverse kontakter

Antenneservice

Stofa Antenneservice tlf. 88 30 30 30
Mandag-fredag: kl. 08.00-20.00
Lørdag: kl. 10.00-14.00
Dog med undtagelse af helligdage.
uden for vores alm. åbningstid: telefon 88 13 18 18.

Totalservice

Tlf. 89 31 71 71 eller mobil 20 20 22 81
Hverdage efter kl. 15.30 – weekend hele døgnet.

Nærpoliti

Tlf. 86 25 14 48 / aarhus-brabrand[AT]politi[DOT]dk
Mandag-fredag kl. 12.00-14.00
torsdag desuden kl. 16.00-17.30

Naboskaberne / Fælleshuset Yggdrasil

Tlf. 86 25 10 16 / naboskaberne[AT]stofanet[DOT]dk

Lægevagten Tlf. 70 11 31 31

Tousgårdsladen Tlf. 86 25 91 58

Ladens Folkekøkken

tlf. 86 25 91 58
Spisning hverdage 17.00-18.00 Tilmelding kl. 12

Stenhytten

Stenaldervej 77 – tlf. 86 24 71 08

Underhuset

Ingasvej 66 / Torsdag kl. 19-22, søndag kl. 10-12
Formand: Freddy Pedersen, Sigridsvej 49

Læs også

▮ Skræppebladet, det trykte magasin 2008-08 Oktober

Rating

Synes du om artiklen?

Hjælp Skræppebladet med at blive bedre - giv en hurtig feedback.

  • Øv - ikke god
  • Nogenlunde
  • OK
  • Cool - god artikel
  • Kan anbefales
Klik på en smiley - du kan skifte mening bagefter.
Kommentar

Deltag i debatten og skriv kommentar som vises til alle

admin
Vær opmærksom på, at flere afdelinger har fået ny formand:

Afdeling 7/15, Hasselhøj/Hasselengen: Jacob Aaby Jensen, tlf. 27 49 72 54, e-mail: j_aabye[AT]ofir[DOT]dk

Afdeling 8, Drejergården: Ingen afdelingsbestyrelse

Afdeling 12, Thorsbjerg: Ulla Jellesen, tlf. 86 24 42 30, e-mail:
ullabulla[AT]stofanet[DOT]dk

Afdeling 14, Borumtoften: Ole Andersen, tlf. 40 72 49 61

Afdeling 19, Bronzealdervænget: Maria Degn, tlf. 50 10 55 22, e-mail: maria[AT]degn[DOT]biz

Afdeling 24, Skovhøj: Anette Kjærsgaard, tlf. 26 57 80 63, e-mail: JanK1307[AT]Forum[DOT]dk

-

Og at nogle afdelinger har fået anden inspektør:

Afdeling 1, 2, 7/15, 8, 16, 17, 21, 23 og 24 - Carsten Falck

Afdeling 4, 5 og Hejredalskollegiet - Ege Høst

Afdeling 3, 6, 10, 11, 12, 14, 18, 19 og 22 - Robert Sørensen
admin
Ny formand i afdeling III, Skovgårdsparken:

Jesper Fræer Nielsen, tlf. 86 25 68 25 og mobil 40 87 07 75, e-
mail: jesperiiv[AT]gmail[DOT]com

Skriv en kommentar

Denne side:

Kilde

Denne artikel er bragt i
Skræppebladet
2008-08 Oktober forsiden af magasinet 2008-08 Oktober

©Copyright

Skræppebladet har copyright til denne artikel.

Det er ikke tilladt at kopiere eller viderebringe elementer uden skriftlig aftale.

Den eksklusive copyright tilhører de originale bidragsydere fx skribent og fotograf.

Læs mere om copyright på Skræppebladet

Kontakt

Skræppebladet er forenings- og beboerblad i Brabrand Boligforening

Skræppebladet
Gellerup Museum
Gudrunsvej 16, 6
8220 Brabrand

Se seneste kolofon og kontakt redaktionen for nærmere information om denne artikel.

Web-sektioner

Nyheder

Magasin

Aktiviteter

Afdelingerne

Foreningen

Debat

Mine bogmærker

henter data

Mine seneste artikler

henter data