Ordinære afdelingsmøder i efteråret 2008

Herved indkaldes til ordinære afdelingsmøder i henhold til vedtægternes §21 samt de beslutninger,
der er blevet taget på de enkelte afdelingsmøder omkring afholdelse af ordinære afdelingsmøder.

Foreløbig dagsorden for de afdelinger, der kun har budget til godkendelse på dagsordenen om efteråret:

  1. Valg af dirigent
  2. Årsberetning fra afdelingsbestyrelsen
  3. Afdelingens budget for 2009 til godkendelse
  4. Evt. forslag
  5. Eventuelt

Denne dagsorden gælder for følgende afdelinger:

Afdeling V, Toveshøj:
tirsdag, den 9. september kl. 19.00 i Tousgårdsladen

Afdeling VI, Holmstrup:
tirsdag, den 9. september kl. 19.00 i afdelingens selskabslokale

Foreløbig dagsorden for de afdelinger, der også har valg til afdelingsbestyrelsen m.fl. om efteråret:

  1. Valg af dirigent
  2. Årsberetning fra afdelingsbestyrelsen
  3. Afdelingens budget for 2009 til godkendelse og årsregnskab for 2007 til forelæggelse
  4. Evt. forslag
  5. Valg:
    1. Afdelingsbestyrelsesmedlemmer + suppleanter
    2. Repræsentant til FAS (i afdelinger med lige numre)
    3. Medlem + suppleant til Skræppebladet (i afdelinger med lige numre)
    4. Evt. andet
  6. Eventuelt

Denne dagsorden gælder for følgende afdelinger:

Afdeling I, Hans Brogesparken:
mandag, den 15. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler

Afdeling II, Søvangen:
tirsdag, den 2. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler

Afdeling III, Skovgårdsparken:
onsdag, den 3. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler

Afdeling IV, Gellerupparken:
mandag, den 25. august kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler

Afdeling VII, Hasselhøj/afdeling XV, Hasselengen: (årsregnskab 2007 blev godkendt på forårets afdelingsmøde)
torsdag, den 11. september kl. 19.00 i afdelingernes fælleshus

Afdeling VIII, Drejergården:
torsdag den 4. september kl. 17.00 i afdelingens selskabslokale

Afdeling X, Rødlundparken:
onsdag, den 10. september kl. 19.00 på Lokalcenter Næshøj

Afdeling XI, Odinsgården:
mandag, den 1. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus Valhalla

Afdeling XII, Thorsbjerg:
onsdag, den 3. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus Stenhytten

Afdeling XIV, Borum:
mandag, den 8. september kl. 19.00 i afdelingens fælleslokale

Afdeling XVI, Voldbækhave:
mandag, den 8. september kl. 16.00 i afdelingens fælleslokale

Afdeling XVII, Højriisparken:
mandag, den 1. september kl. 19.00 i Drejergårdens selskabslokale

Afdeling XVIII, Lyngby:
mandag, den 8. september kl. 17.00 i afdelingens fællesrum

Afdeling XIX, Bronzealdervænget:
torsdag, den 4. september kl. 19.00 i afdelingen

Afdeling XXI, Hasselager:
mandag, den 8. september kl. 19.00 i fælleshuset Skovhøj 225

Afdeling XXII, Sonnesgården (årsregnskab 2007 blev godkendt på forårets afdelingsmøde)
torsdag, den 11. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus

Afdeling XXIII, Skovhøj:
tirsdag, den 9. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus

Afdeling XXIV, Skovhøj:
tirsdag, den 2. september kl. 19.00 i afdelingens fælleshus

Ikke bolighavende medlemmer:
onsdag, den 10. september kl. 19.00 i Skovgårdsparkens selskabslokaler

Eventuelle forslag, der ønskes behandlet på afdelingsmøderne, skal være indsendt til Boligforeningens kontor senest 14 dage før det pågældende møde

Med venlig hilsen
afdelingsbestyrelserne




Del eller print denne side:  


Skriv en kommentar til denne side (artikel) LÆS VILKÅR FOR DEBAT


 
 
© 1970-2019
Skræppebladet - E&P Huset - Karens Blixens Boulevard 39 - 8220 Brabrand
| Vilkår for debat | Privatlivspolitik | Kontakt